Von Cramon: Dialogu i Kosovës me Serbinë duhet të vazhdojë

Lajme

Von Cramon thotë se dialogu i Kosovës me Serbinë duhet të vazhdojë.

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka thënë se qeveria e re në Kosovë duhet të përparojë në rrugën evropiane, duke shtuar se dialogu me Serbinë duhet të vazhdojë.

“Qeveria e re duhet të përparojë në rrugën evropiane dhe duhet të vazhdojë dialogu me Serbinë”, ka deklaruar ajo.

Këto deklarime Cramon i ka bërë për agjencinë e lajmeve Tanjug. Ajo sot ka uruar qytetarët e Kosovës për procesin e suksesshëm zgjedhor, ku ka shkruar se zgjedhjet e lira janë organizuar pavarësisht pandemisë së koronavirusit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code