S”ka provokime nga serbët, situatë e qetë në Jarinje

Lajme

Situatë e qetë po mbizotëron në veri momentalisht.

Momentalisht në pikën kufitare në Jarinje është situatë e qetë.

Ekipi i Indeksonline po qëndron atje dhe në këto momente nuk raportohet për ndonjë incident apo provokim nga ana e serbëve.

Që nga dita e hënë Forcat e Njësisë Speciale të Kosovës po qëndrojnë në veri, në pikën kufitare në Jarinje.

Kjo përshkak të vendimit të Qeverisë së Kosovës për reciprocitetin me targa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *