Njoftim me rëndësi për kosovarët e pavaksinuar në Gjermani

Gjermania nuk do të pagujë më për kompensim të punëtorëve të pavaksinuar, të cilët detyrohen t’i nënshtrohen masës së karantinës, pasi është e padrejtë që t’iu kërkohet taksapaguesvë një gjë e tillë për personat që refuzojnë të imunizohen, ka thënë Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn të mërkurën. Rregullat, të cilat do të nisin së […]

Vazhdo Leximin

Fjalët rrënqethëse të Shaqir Cervadikut: “11 vite pa gjysmën e shpirtit tim”

Shaqir Cervadiku jeton me gjysëm shpirti. Këngëtari i mirënjohur i muzikës folklorike, Shaqir Cervadiku, është ndër emrat më të njohur të këtij zhanri muzikor. Këngëtari, vazhdon të mbetet aktiv në muzikë, ani pse shihet më rrallë se dikur, kur ishte tejet prezent, shkruan Kosovarja. Nëse nuk e keni ditur, këngëtari i mirënjohur ka humbur të […]

Vazhdo Leximin

E veshur me stil unik e të kombinuar me shumë ngjyra, Jehona Sopi mahnitë në këtë pamje

Jehona përdorë një stil interesant në veshje Jehona Sopi edhe pse vazhdon të jetë jo aktive në rrjete socaile, sa heë që publikon diçka ajo kalon në lajm. Pasi që ka një stil unik, me çdo veshje që bën merr vëmendje dhe e dëshmon që është unike, shkruan Kosovarja. Në këtë fotografi, teksa përdorë nuanca […]

Vazhdo Leximin

S’ka kuorum, dështon mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

Pas dështimit të mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit për mungesë të kuorumi, shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri tha se fatkeqësisht mbledhja nuk u mbajt pasi nuk pati anëtarët të mjaftueshëm për të nis punën. Ai tha se nuk ka logjikë që për shkak të fushatës zgjedhore të penalizohet Kuvendi dhe Qeveria. “Ne […]

Vazhdo Leximin

Veç në të brendshme, Elvana Gjata shfaqet hot në imazhin e fundit

Elvana Gjata duket mahnitëse në pozat me të brendshme Këngëtarja nuk është shumë aktive me mbrëmje muzikore gjatë kësaj periudhe. Ajo i jep rëndësi të madhe paraqitjes së jashtme çdo herë, gjë për të cilën merr vazhdimisht komente pozitive. Së fundi, ajo ndau me ndjekësit një fotografi ku shihet me dukej mjaft elegante por ajo […]

Vazhdo Leximin

Kjo pjesë e Kosovës mbulohet nga bora, këto janë pamjet nga atje

Në disa vise kodrinoro-malore të vendit tashmë kanë filluar edhe reshje të bores. Pas Bajgorës, bora ka mbuluar edhe Rugovën. Fotografi nga bora e parë atje janë publikuar edhe në media. Ndryshe, sot gjatë ditës pritet të ketë mot pjesërisht të vranët, derisa prej të premtes dhe përgjatë fundajës do të ketë kthjellime dhe pritet […]

Vazhdo Leximin

E tepron Fifi, shfaqet gjysme ë zhveshur në fotografinë e fundit

Filloreta Raçi e njohur si Fifi, vazhdon të jetë një këngëtare tejet e dashur për publikun. Ndonëse në moshë të re Fifi u bë një kantautore shumë e suksesshme, shkruan ORAinfo. Ajo është shumë e përfolur sidomos në këtë kohën e fundit kur iu nënshtrua një diete që e bëri të humbë shumë kilogramë. Fifin […]

Vazhdo Leximin

‘Në dashuri’, ky është mashkulli që po përkujdeset që Tuna të dukur kaq bukur!

Altuna Sejdiu vazhdon të jetë aktive në rrjetet sociale prej se u bë nënë për herë të dytë. Këngëtarja i befasoi të gjithë në muajin maj kur i lindi djali me emrin Zen, meqenëse paraprakisht nuk kishte njoftuar se ishte në pritje të bukur, përcjell ORAinfo. Pasi njoftoi se është bërë nënë, Tuna vazhdoi të […]

Vazhdo Leximin

Rohde ka një thirrje për kosovarët

Ambasadori i Gjermanisë ka disa pyetje dhe një thirrje për kosovarët. Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde, i është bashkuar fushatës së Ministrisë së Shëndetësisë për vaksinim kundër COVID-19. Kjo është bërë e ditur përmes një video të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, në faqen zyrtare në Facebook. Në këtë video, ambasadori gjerman u […]

Vazhdo Leximin

Leonora Jakupi e zhytur në luks, shfaqet rrugëve me një çantë mijëra euro

Edhe pse nuk njihet se mban koncerte apo ahengje të ndryshme, jeta e Leonora Jakupit është mjaft luksoze. Këngëtarja nuk heziton të shfaqë luksin e saj, duke nisur nga rrobat e saj që janë të gjitha të markave të njohura botërore. Në Instagram, Jakupi ka publikuar një fotografi, ku ajo që bie në sy është […]

Vazhdo Leximin