Konjufca: Kanosja nga Serbia nuk ka kaluar ende, kër*cënimi sot është më i pranishëm se kurrë

Në 22 vjetorin e Ditës së Çlirimit, Kryekuvendari, Glauk Konjufca, ka përkujtuar masakrën e Poklekut. Konjufca ka thënë se sot po përkujtohet masakra e Poklekut, por Serbia nuk ka asnjë pengesë për të e krimet e tjera të kryera gjatë luftës. “Jemi mbledhur në Poklek meqë kush e njeh mirë masakrën e Poklekut e di […]

Vazhdo Leximin

Tollovi në degën e PDK-së në Drenas, edhe një anëtar shpall kandidaturën për kryetar

Edhe një anëtar i PDK-së shpall kandidaturën për kryetar të Drenasit. Anëtari i PDK-së, Arsim Mehmeti, ka shpallur kandidaturën e tij për kryetar të Drenasit. Përkundër që ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se kandidimi i Ramiz Lladrovcit për kryetar të Drenasit nga kjo parti në zgjedhjet lokale të kësaj […]

Vazhdo Leximin

Teuta Krasniqi ‘rikthehet’ në kohë – kujton periudhën kur ishte e re me një foto

Teuta Krasniqi si 16 vjeçe, koha kur pozonte për kalendarin e Vitit të Ri Aktorja e njohur, Teuta Krasniqi është kthyer pas në kohë, përmes disa imazheve të realizuara vite më parë. Ajo ka kujtuar kohën kur ishte 16 vjeç, kur edhe pozoi për një kalendar të fundvitit. “Një kujtim i bukur nga një vit […]

Vazhdo Leximin

Horoskopi ditor, e mërkurë 16 qershor 2021

DashiNëse nuk keni ndonjë punë urgjente, pushoni gjatë ditës. Atmosfera në përgjithësi do të jetë shumë pozitive. Mos i merrni shumë seriozisht lajmet që do merrni nga persona të panjohur. Me shumë gjasa prej tyre mund të krijohet ndonjë keqkuptim dhe mund të ketë nevojë për sqarim. DemiMundohuni që të shmangni të qenit tepër kërkues […]

Vazhdo Leximin

Nënkoloneli britanik që shërbeu në luftë dhe tani në paqe në Kosovë

Nënkoloneli britanik, në shërbim të Kosovës në luftë e paqe. Këtë të shtunë janë bërë plot 22 vite prejse nënkoloneli Martin Browning për herë të parë vizitoi Kosovën. Por asokohe, Browning bashkë me shumë ushtarë të tjerë, morën rrugë për të ofruar ndihmë qytetarëve të cilët po dëboheshin e vriteshin pafajësisht. Urdhri për t’u nisur […]

Vazhdo Leximin

Lule Mustafa bën xhiron me makinë, por kush është personi që e shoqëron

Me kë po shetitet me veturë Lule Mustafa? Edhe Lule Mustafa si thuajse të gjitha këngëtaret tjera, përfshirë edhe motrat e sak, ka pasur një pauzë të gjatë. Dhe, kjo pauzë që dukej se nuk mbaronte, është diktuar nga pandemia, e cila megjjthatë duket se më në fund po mbaron. Lulja, është fejuar, ama që […]

Vazhdo Leximin

Kryeministri Kurti vizitojë Shtabin e Përgjithshëm të UÇK-së në Divjakë

Shtabin e Përgjithshëm të UÇK-së në Divjakë, në shënim të 22-vjetorit të çlirimit të Kosovës, e ka vizituar sot Kryeministri Albin Kurti. Me këtë rast, të pranishëm ishin edhe ish-komandantët e UÇK-së, Sylejman Selimi e Agim Çeku. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, theksoi se datën 12 qershor e kujtojmë gjithmonë, dhe krenohemi përherë […]

Vazhdo Leximin

Zbulohet se çfarë i kishte bërë Xheri, Blerona Zeqirit kur kishte shkuar për herë të parë në RTV 21

Çfarë i bëri Xheri Blerona Zeqirit kur ajo shkoj për herë të parë në “RTV 21” Blerona Zeqiri është njëra nga prezantueset më të njohura që shfaqet prej vitesh në “RTV 21”. Profesionin e saj e filloi nga mosha 14 vjeçare. Këtë punë dikur e kishte ëndërr që më pas ju bë realitet. E ftuar […]

Vazhdo Leximin

Drejtori i Anestezionit paralajmëron ankesë për pagën e hequr

Iu hoq paga, drejtori i Anestezionit: Do të bëjë ankesë për vendimin. Komisioni Disiplinor në QKUK ka marrë vendim sot për shkarkimin e drejtorit të Klinikës së Kardiologjisë, Imri Jashari dhe heqjen e pagës së drejtorit të Anestezionit, Nehat Baftiu. Jashari është shkarkuar nga detyra për shkak se sipas raportit të Komisionit për mbarëvajtje në […]

Vazhdo Leximin

Parashikimi i motit për nesër – temperatura që mund t’ju befasojnë

Nesër në Kosovë, shi dhe shkarkim rrufeshë. Mbi vendin tonë të dielën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura, të cilat gjatë ditës parashihen të sjellin shi dhe shkarkime rrufeshë. Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të […]

Vazhdo Leximin