Ministrat e LDK-së i dorëzuan detyrën ministrave të VV-së, vjen reagimi i Abdixhikut

Lajme

Ai ka falënderuar të gjithë ministrat për dorëzimin e detyrave.

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, me anë të një postimi në Facebook ka falënderuar zyrtarët e partisë së tij, duke nisur nga kryeministri, ministrat, zëvendësministrat e stafi politik që sot dorëzuan, siç cilësoi, me dinjitet detyrat e tyre pasardhësve politik, duke thënë se treguan klasë e respekt.

“LDK, me këtë kulturë dha shembull në skenën politike dhe institucionale të Kosovës. I falënderojë të gjithë, gjithashtu, për shërbim ndaj vendit në kohë aspak të lehtë”, ka shkruar Abdixhiku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code