Mbledhja e KP të LDK’së, nënshkruhen anëtarët që do të zgjedhin kryesinë e re

Lajme

Për pak minuta pritet të fillojë mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku do të zgjidhet kryesia e kësaj partie. Anëtarët që do të zgjedhin kryesisë e re kanë filluar të nënshkruhen.

Në këtë mbledhje do të hartohet edhe platforma, në bazë të së cilës do të punojë kryetari Lumir Abdixhiku.

Ndryshe, LDK’ja ka mbajtur zgjedhjet e brendshme të dielën e kaluar. Përmes votimit të fshehtë Abdixhiku kishte mposhtur Lutfi Hazirin dhe Besian Mustafën qysh në raundin e parë.

Këto zgjedhje të brendshme kanë ardhur si rezultat i dorëheqjes së Isa Mustafës për debaklit të LDK’së në zgjedhjet e 14 shkurtit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *