Kryeministri Kurti tregon dhuratën që ia dha Macroni dje në Paris

Lajme

Albin Kurti tregon dhuratën që ia dha Macroni dje në Paris.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar se çfarë dhurate ka marrë dje nga presidenti francez, Emmanuel Macron.

Kurti postoi dy fotografi të emblemës nga Macron, në rrjete sociale.

“Dhurata nderuese e Presidentit Macron në fund të takimit dhe vizitës së djeshme në Paris”, ka shkruar kreu i shtetit në Instagram.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code