Horoskopi ditor, e hënë 26 korrik 2021

Horoskopi

Dashi

Kjo e hënë do të filloj me një entuziazëm falë Hënës në favor me ju dhe që në mëngjes do të keni humor të mirë. Do të jeni të gatshëm për të sqaruar keqkuptimet e vjetra dhe do të jeni në harmoni të plotë me partnerin. Kjo do të jetë një ditë e lumtur, ideale për të ndjekur interesat tuaja ose për relaksim.

Demi

Sipas yjeve Marsi, Venusi dhe Jupiteri sot janë në anën tuaj. Kjo ndikon që gjithçka që lidhet me interesat tuaja për partnerin apo familjen të kenë edhe zgjidhjen e duhur. Në përgjithësi nuk ju pëlqen kur të tjerët ju japin mendime, por sot do të ndjeheni të gatshëm për pranuar këshilla nga njerëzit që ju duan.

Binjakët

Keqkuptimet mund t’ju çojnë në një sherr të bezdisshëm. Por për të rritur humorin tuaj mendon Hëna në pozitë me ju. Stresi dhe meraku janë ndër arsyet kryesore që shkaktojnë këtë bezdisje përgjatë kësaj dite, por një shëtitje për të qartësuar idetë tuaj do të ishte me shumë përfitim.

Gaforrja

Horoskopi i ditës ofron shumë argëtim dhe krijimtari sot. Ju do të keni argëtim në kuzhinë ose në disa aktivitete të tjera të këndshme, si kompani e cila do ju ndihmojë të harroni shqetësimet e vogla. Pasdite Hëna kalon në opozitë dhe vëmendja juaj do të përqendrohet te disa grindje të cilat do të dëmtojnë atmosferën që kishit krijuar.

Luani

Nën mbulesën e Diellit dhe Hënës, sot do të kaloni një ditë plot tension. Megjithatë një drekë me miqtë apo vajta në kinema do të sjell një atmosferë të lumtur edhe pse shqetësimi për disa llogari të vogla do ju ndjek nga pas. Financat tuaja paraqiten pak delikate dhe kjo më tepër se kohët e fundit e keni ekzagjeruar me blerjet.

Virgjëresha

Horoskopi ditor siguron momente tensioni. Një incident i paparashikuar, ose një rrezik për të penguar pritjet tuaja për pushim dhe relaksim do ju shkaktojnë momente të pakëndshme. Tranziti i Venusit ka një efekt negativ edhe në dashuri ju duhet të tregoheni të sinqertë për të zgjidhur mangësitë e marrëdhënies tuaj.

Peshorja

Sot ju do të ndiqni instinktin dhe do ta lini veten të shkoni drejt emocioneve të këndshme. Pa menduar shumë për pasojat, do të jetoni sot një shkujdesje absolute. Megjithatë, dashuria do të jetë në qendër të mendimeve tuaja në mbrëmje. Por me kalimin e Hënës në kuadraturë, do t’ju shkaktohen disa keqkuptime të vogla.

Akrepi

Jupiteri dhe Marsi në anën tuaj, do e bëjnë këtë të hënë mjaft të këndshme dhe do ju përqendroj te pasionet tuaja. Ushqim i mirë, muzikë, dashuri apo miqësi, ju do të zgjidhni pasionin dhe kënaqësinë tuaj se çfarë doni të ndiqni. Gjithashtu për ta bërë këtë ditë edhe më pozitive, yjet parashikojnë se Hëna në mbrëmje ju inkurajon për disa takime stimuluese. Ballafaqimi me një fytyrë miqësore do t’ju ndihmojë në zgjidhjen e disa dyshimeve.

Shigjetari

Horoskopi sot ofron një val me trishtim për ju që nuk doni të ndalni stabilitetin paqësor të rutinës tuaj. Mendoni se alternativave për të shkundur këtë ditë dhe për të gjetur aleatë pozitivë u ka ardhur fundi. Por ajo që duhet të bëni është të lëvizni nga idetë se zgjidhja do vi vetë, duhet të përpiqeni për ta ndryshuar rrjedhën.

Bricjapi

Një e hënë e qetë ju pret, pa ngjarje të rëndësishme. Vetëm në mbrëmje ju do të ndjeni frymën e Jupiterit dhe Marsit, i cili aleatë me Hënën i jep një kthesë të bukur kësaj dite. Bashkëbisedimi me miqtë apo zgjimi me pasion do të bëjnë që ju të vlerësoheni në fund të ditës.

Ujori

Yjet parashikojnë se sot për ju do të ketë shumë ide dhe mendime për të zënë mendjen. Diskutoni me shokët për projektet tuaja sepse idetë e tyre do të jenë të dobishme. Disa këshilla të vlefshme mund t’ju ndihmojë për të arritur në qëllimin tuaj. Në dashuri mund të bënit diçka më mirë, pasi ajri është ende i tensionuar dhe mjaft i ftohtë.

Peshqit

Kjo e hënë do të jetë e mbushur me nervozizëm dhe do të ndjeheni të shqetësuar. Kjo e gjithë për shkak të kundërshtimit të Marsit dhe Jupiterit që e bëjnë pragun tuaj të intolerancës të ulët. Diskutimet e forta ka të ngjarë të shkatërrojnë ditën tuaj, jo vetëm për ju por edhe për ata që ju rrethojnë. Por në mbrëmje vjen Hëna në shenjën tuaj për të vënë paqe në qiellin tuaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *