Ganimete Musliu i drejtohet Vjosa Osmanit: A je presidente edhe e gazetarëve, dje u cënua liria e mediave

Lajme

Musliu: Vjosa Osmani, a je presidente edhe e gazetarëve, dje u cënua liria e mediavee.

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka pyetur presidenten Vjosa Osmani se a është presidente edhe gazetarëve dhe mediave. Këtë reagim ajo e ka bërë pasi dje Osmani nuk e ka thënë asnjë fjalë lidhur me intervistimin që policia u ka bërë gazetarëve të Insajderit, për shkak të një raportimi që nuk i pëlqu pushtetit.

Veprimi i policisë u cilësua si cenim i lirisë së medieve. Por, reagimet ndaj veprimit të policisë bënë që fjala e lirë të fitoi kundër, siç është quajtur, shtetit policor.

Postimi i plotë i Musliut:

“Vjosa Osmani, a je presidente edhe e gazetarëve dhe medias???

Dje u cenua rënd liria e medieve në Kosovë, Ti heshte Presidente”

Tutje, pas intervistimit të Drejtorit të Insajderit Parim Olluri, ky i fundit tha se pushteti u tërhoq nga aksioni i sotëm pas presionit publik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code