Edhe një person ndalohet lidhur me rastin “Karaçeva”

Lajme

Ndalohet edhe një person lidhur me rastin “Karaçeva”.

Prokuroria Themelore në Gjilan,ka ndaluar të pandehurin V.B., për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale ‘’Organizimi i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm’’.

I pandehuri V.B., dyshohet se gjatë vitit 2020, në mënyrë ilegale ka zhvilluar veprimtarinë e lojërave të fatit në kazinon e quajtur ‘’Admiral’’, në fshatin Karaçevë, komuna e Kamenicës, transmeton Klan Kosova.

I njëjti me vendim të prokurores së rastit gjendet në ndalim 48 orësh dhe ndaj tij brenda afatit ligjor do të kërkohet masa e sigurisë nga Gjykata kompetente në Gjilan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code