Lajme

Fatmir Sejdiu tregon se a do të jetë kandidat për kryetar të LDK-së

Fatmir Sejdiu nuk e mohon mundësinë e kandidimit për kryetar të LDK’së. Ish-presidenti i Kosovës,…

Befason zyrtari i LDK-së, thotë se duhet votuar Vjosa: Kemi votuar kundërshtarë më të mëdhenj

Zyrtari i LDK’së ka thënë se duhet ta votojmë Vjosa Osmanin, kemi votuar kundërshtarë më…

Gashi për deklaratën e Konjufcës: Ambasada e Kosovës do të jetë në Jerusalem edhe pikë

Tomë Gashi ka reaguar pas deklaratës së Glauk Konjufcës. Avokati Tomë Gashi ka folur rreth…

Teksa flet për dialogun, Lajçak ka pas shpine një hartë me Kosovën si pjesë të Serbisë

Lajçak flet për dialogun, pas shpine ka një hartë me Kosovën si pjesë të Serbisë.…

“Thoshte fitoj me duar në xhepa, fitoi me ndërskamca”, Sejdiu godet Mustafën

Fatmir Sejdiu godet Isa Mustafën: Thoshte fitoj me duar në xhepa, fitoi me ndërskamca. Ish-presidenti…

Si të ndalohet ryshfeti, ky është propozimi i Blerim Latifit

Blerim Latifi propozon një mënyrë se si të ndalohet ryshfeti. Profesori universitar Blerim Latifi ka…

Këto janë fshatrat dhe qytetet që nesër nuk do të kenë rrymë

Fshatrat dhe qytetet që nesër nuk do të kenë rrymë. KEDS njofton se në disa…

Dialogun Kosovë-Serbi i udhëhequr nga BE-ja, SHBA do të mbështesë atë

SHBA do të mbështesë dialogun Kosovë-Serbi të udhëhequr nga BE’ja. Zëvendës ndihmëssekretari amerikan i Shtetit,…

Tahiri thotë se këso lloj çantash me para kanë ndodhur edhe shumë herë më përpara në Ministrinë e Bujqësisë

Tahiri ka thënë se këso lloj çantash me para kanë ndodhur edhe shumë herë më…

Protestojnë në Graqanicë prindërit e personave që rrahën djalin e Rashiqit

Prindërit e personave që rrahën djalin e Rashiqit protestojnë në Graqanicë. Prindërit e nxënësve të…