Abazi: Kryeministri Kurti do udhëtojë për në Shqipëri për të votuar në zgjedhjet parlamentare

Lajme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do udhëtojë për në Shqipëri, këtë fundjavë për votuar në zgjedhjet parlamentare pasi ka edhe nënshtetësi shqiptare, ka deklaruar për media Kandidati i pavarur për deputet Boiken Abazi dhe aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri.

“Besoj që po, ai mori pjesë edhe dje në tubimin tonë përmbyllës, mori pjesë online me një mesazh”.

Abazi po ashtu u ka bërë thirrje gjithë kosovarëve që kanë shtetësi shqiptare të marrin pjesë të udhëtojnë drejtë Shqipërisë për të votuar.

“Unë shfrytëzoj lajme t’i bëjë thirrje të gjithë qytetarëve të Kosovës që kanë edhe nënshtetësi të vijnë këtu në fundjavë për të dhënë një ndihmë në fillimin e një ndryshimi të madh edhe në Republikën e Shqipërisë”./meKryeministrin.info/

The post Abazi: Kryeministri Kurti do udhëtojë për në Shqipëri për të votuar në zgjedhjet parlamentare appeared first on meKryeministrin.info.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code