Radman: Kur bëhet fjalë për njohjen e Kosovës, rruga e Serbisë për në BE kalon përmes Kroacisë

Serbia është e vetëdijshme për presionin ndërkombëtar kur bëhet fjalë për njohjen e Kosovës, andaj rruga e Serbisë për në BE kalon përmes Kroacisë, ka theksuar Ministri i Jashtëm i Kroacisë, Gordan Grlić Radman. Grlić Radman, ka potencuar se Zagrebi mbështet rrugën evropiane të Serbisë, por në të njëjtën kohë, me rastin e deklaratave të […]

Vazhdo Leximin

Lajmi i Fundit: Rritja e çmimit të vajit, Autoriteti i Konkurrencës nis hetimet

Njoftim nga Autoriteti Kryetari i Autoritetit të Konkurrencës së Kosovës (AKK) Valon Prestreshi, ka njoftuar se ditëve në vijim do të intensifikohen hetimet lidhur me ngritjen e çmimit të vajit. Kështu bëri të ditur Prestreshi përmes një shkrimi në Facebook, në të cilën njoftoi se ka komunikuar edhe me kryetaren e AK-së në Shqipëri, pasi […]

Vazhdo Leximin

Shyhrete Behluli befason adhuruesit e muzikës së saj për festën e Bajramit

Publikohet kënga e Behlulit Këngëtarja ka ardhur me një risi të pa paralajmëruar. Shyhrete Behluli ka publikuar një projekt të ri muzikor të cilin ia ka dedikuar Fitër Bajramit. Këngëtarja ka lansuar këngën “Erdh Bajrami” të cilën e ka sjellur me videoklip duken u paraqitur si çdoherë e veçantë. “Gezuar festen e Fiter Bajramit,me kete […]

Vazhdo Leximin

Hapja e xhamive 10 minuta para faljes së namazit të Fiter Bajramit, kjo është arsyeja

Masat gjatë faljes së bajramit Për shkak të Covid-19, Bashkësia Islame në bashkëpunim me Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik kanë vendosur që xhamitë të hapen 10 minuta para kohës së faljes së namazit të Fiter Bajramit. Kryeimami i Bashkësisë Islame, Vedat Sahiti ka treguar arsyen e vendosjes së këtyre masave. “Ne kemi për obligim që […]

Vazhdo Leximin

Shpërbleni me 100 euro kush ia gjen shoqen Linda Morines

Linda i ka kënduar heronjëve Linda Morina u be senzacion për shkak të këngëve me çifteli, të krijuara nga vetë ajo. E, kujt nuk i këndoj Linda? U këndoj të gjithëve dhe këngët e saj u bënë shumë të komentuara, shkruan “Kosovarja”. Linda i ka kënduar heronjëve, politikanëve, këngëtarëve, artistëve dhe gjjthashtu ka bërë diss-a […]

Vazhdo Leximin

Haradinaj: Prishtinës i duhet një “kryetar i fortë” si unë

Optimist për zgjedhjet lokale në Prishtinë, është shprehur Daut Haradinaj, kandidat i AAK’së për kryetar të Prishtinës, derisa ka theksuar se deri më tani në kryeqytet ka pasur mos-punë dhe neglizhencë. Haradinaj tregon se çka do t’i ofronte ai Prishtinës si kryetar. “Qytetarët e Prishtinës kanë nevojë për një menaxher serioz të fortë vendimmarrës, njeri […]

Vazhdo Leximin

Ndërron jetë në QKUK 59 vjeçari që u godit nga vetura pak para kohës së iftarit

Vetëm brenda katër muajve të këtij viti 27 persona kanë humbur jetën Një person ka humbur jetën pasi nuk arriti t’u bëjë ballë plagëve të marra si pasojë e goditjes nga një një veturë në lagjen ‘Kodra e Trimave’ të Prishtinës. Burime të lajmi.net bëjnë të ditur se 59 vjeçari ishte goditur nga një veturë […]

Vazhdo Leximin

Deklarata e fundit e kryeministrit Kurtit për familjen Jasharaj

Memoriali i Jasharajve Kryeministri Albin Kurti ka njofutar për mbledhjen e parë të mbajtur sot të Komitetit Ndërministror për koordinimin e procesit, përzgjedhjen e projektit dhe monitorimin e procesit të implementimit të projektit për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Kurti tha se anëtarë të këtij Komiteti Ndërministror të cilin unë e kryesoj, janë: Hajrulla […]

Vazhdo Leximin

Zbulohen detajet e fundit për nisjen e gjykimit ndaj Salih Mustafës

Sipas aktakuzës, njësiti BIA vepronte në një kompleks në Zllash Gjykata Speciale, ka treguar se tashmë mbrojtja e të akuzuarit Salih Mustafa-Calit, vec e ka dorëzuar dosjen paraprake, listën e dëshmitarëve dhe listën e provave para gjykatësit të procedurër paraprake. Specialja, në një përgjigje për Gazetën Insajderi, ka thënë se data për gjykim ndaj Mustafës […]

Vazhdo Leximin

Së shpejti do të bëhet baba, zbulohet e vërteta për Muratin e ‘Përputhen’

Murati dhe partnerja kanë kohë që shijojnë marrëdhënien e tyre Javën e kaluar, Murati u deklarua vetëm për Olën në “Për’puthen”, duke treguar se ka një pëlqim shumë të fortë ndaj saj. Gjatë takimit të tyre në plazh, teksa përkëdheleshin dhe prekeshin me njëri-tjetrin, Murati bëri këtë deklaratë të fortë, që Olën e emocioni shumë. […]

Vazhdo Leximin